
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09562
Ext.Price$0.09562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09562 | $0.09562 |
| 10 | $0.04781 | $0.47810 |
| 50 | $0.04280 | $2.14000 |
| 100 | $0.03832 | $3.83200 |
| 500 | $0.03328 | $16.64000 |
| 1000 | $0.02891 | $28.91000 |
| 3000 | $0.02755 | $82.65000 |
| 5000 | $0.02626 | $131.30000 |
| 10000 | $0.02470 | $247.00000 |
